czwartek, 4 lipca 2013

Sondaż SMG/KRC 2013-07-04

Sondaż SMG/KRC Millward Brown (jak ta firma się właściwie nazywa?). Nie znamy frekwencji, nie wiemy jakie wyniki miały partie poniżej progu 5%. No trudno.
W TVN24 wielkie podniecenie z powodu 9 punktów procentowych przewagi PiS nad PO. Przy próbie 1001 osób i założeniu 49% frekwencji (ostatnia znana wartość z sondażu Homo Homini) to różnica wskazań wśród 45 osób. Nie wiemy na kogo zagłosowałoby 90 osób - brakujące 18% na wykresie.

Wynik mojej analizy:
Kluczowe informacje:

 • PiS przed PO na 100%
 • SLD przed Ruchem Palikota na 99%
 • Ruch Palikota z lepszym wynikiem od PSL na 73%, w parlamencie na 83%
 • PSL w Sejmie na 50%

4 komentarze:

 1. wszystko ładnie. Blog ciekawy nie powiem. Ciekawi mnie również jakie są pańskie preferencje polityczne. Powinien być jakiś wpis "o mnie" czyli autorze bloga.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję. To znak, że pora uporządkować tego bloga od strony wizualnej :). Krótka notatka o mnie pojawia się po rozwinięciu menu z lewej strony:

  Jestem niezależnym analitykiem, wykonuję tę pracę w swoim prywatnym czasie, nie działam na żadne zlecenie, nie jestem i nigdy nie byłem związany z żadną instytucją wykonującą badania poparcia partii politycznych.

  Co do moich preferencji, to zachowam je dla siebie. Dla treści, które tu chcę prezentować byłoby źle, gdybym miał być jakoś zaszufladkowany. Tym bardziej, że nie czuję, żebym pasował do którejkolwiek z obecnie dostępnych szufladek.

  OdpowiedzUsuń
 3. Właśnie. Związek a preferencje to coś zupełnie innego. Prowadzący bloga powinien być bezstronny bo bezstronność daje większe zaufanie. Mam nadzieje że z czasem nie wyjdą tu jakieś kwiatki sugerujące pańskie zaopatrywania polityczne. Będe zaglądał.
  Pomysł na bloga - świetny :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. "bezstronność" panie anonimowy nike zawsze się sprawdza szczególnie w takim przypadku jak opinia na wszelakie tematy polityczne

  OdpowiedzUsuń